logo.png
               
 
baner650.gif
grafika
Relacja z Nocnego Biegu Powstańca
02-02-2018 Anna Jadeszko
Powrót
Drukuj
PDF
Zgłoś
nieścisłość

W ubiegłą sobotę 27 stycznia odbyła się pierwsza edycja Nocnego Biegu Powstańca, który odbył się w celu uczczenia 155 rocznicy Powstania Styczniowego na naszych terenach. Organizatorami przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Woda Las z Płaskiej, Urząd Gminy Płaska wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Nadleśnictwo Płaska i Augustów.

W sobotnich zawodach udział wzięło blisko 70 zwolenników biegania, którzy chętnie oddali się swojej pasji biegania i równocześnie oddali hołd bohaterom Powstania Styczniowego.

Zawodnicy wystartowali z Koziego Rynku, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający powstańców poległych w bitwie z wojskiem carskim. Natomiast ich celem był Stadion Sportowy w Płaskiej. Długość trasy wynosiła około 17 kilometrów.

Sobotnia rywalizacja odbywała się w kilku kategoriach wiekowych oddzielnie dla kobiet i mężczyzn. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymali pamiątkowe puchary. Tradycyjnie puchary trafiły też do najmłodszego oraz najstarszego uczestnika imprezy. Imprezę sędziowali Agnieszka Kuźma, Ryszard Olszewski oraz Mateusz Niedźwiedzki. Na mecie na biegaczy czekał obiad oraz ognisko z kiełbaskami i grzanym piwem.

Wszyscy, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu, bardzo pozytywnie komentowali pomysł biegu.

Wszystkim organizatorom w szczególności Stowarzyszeniu Woda Las, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Płaskiej i jego pracownikom należą się gratulacje za ogromny wkład włożony w przygotowanie biegu.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Zgłoś
nieścisłość
Pogoda Płaska z serwisu
cyfrowy urząd baner.png
obywatel_slider.jpg
b1.png
b2.png
b3.png
b4.png
baner-kalendarz.jpg
a3.jpg
rcl.png
Mikroporady.jpg
Twoj_e-PIT_baner.png
q1.jpg
q2.jpg
q3.jpg
Stronę zrealizowano w ramach Projektu Nr LT-PL/107 „Rozwój ekoturystyki na pograniczu polsko-litewskim’ współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wdrażanego w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”.