logo.png
               
 
baner650.gif
Wstąp do Wojska
24-04-2020 Anna Jadeszko
Powrót
Drukuj
PDF
Zgłoś
nieścisłość

W okresie pojawiających się trudności na rynku pracy spowodowanych epidemią, dla wielu osób wstąpienie do wojska może być niepowtarzalną szansą na zdobycie nowego zawodu. Ochotnik wstępując do wojska może liczyć na szereg korzyści, takich jak atrakcyjne uposażenie, stabilność zatrudnienia, możliwość rozwoju osobistego. Żeby zostać żołnierzem zawodowym wymagane jest wcześniejsze odbycie przeszkolenia wojskowego. Można odbyć 3-miesięczną służbę przygotowawczą, po której zostaje się szeregowym rezerwy i ubiegać się o powołanie do zawodowej służby we wszystkich jednostkach wojskowych na terenie kraju, w tym do 14 pułku przeciwpancernego w Suwałkach. Można podjąć naukę w jednej z prestiżowych uczelni wojskowych i zostać oficerem (służba kandydacka), a także wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej – zostając terytorialsem, godząc pracę zawodową czy naukę ze służba wojskową.

W załączeniu pakiet promocyjno – rekrutacyjny do trzech ww. form służby wojskowej: służby przygotowawczej, wojsk obrony terytorialnej oraz kandydackiej (w uczelniach wojskowych).

Więcej informacji na temat możliwości podjęcia służby wojskowej można uzyskać codziennie w siedzibie WKU w Suwałkach w dni robocze w godz. 7.30 – 15.30 (w poniedziałki w godz. 7.30-18.00) lub pod tel. 261 347 357.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Zgłoś
nieścisłość
cyfrowy urząd baner.png
obywatel_slider.jpg
b1.png
b2.png
b3.png
b4.png
baner-kalendarz.jpg
a3.jpg
rcl.png
baner-esesja.jpg
Mikroporady.jpg
Twoj_e-PIT_baner.png
q1.jpg
q2.jpg
q3.jpg
Stronę zrealizowano w ramach Projektu Nr LT-PL/107 „Rozwój ekoturystyki na pograniczu polsko-litewskim’ współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wdrażanego w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”.