logo.png
               
 
grafika
Powszechny Spis Rolny 2020
16-09-2020 Anna Jadeszko
Powrót
Drukuj
PDF
Zgłoś
nieścisłość

Dyrektor Urzędu Statystycznego w Białymstoku w imieniu Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego uprzejmie informuje, że w dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. naterenie całego kraju jest prowadzonyPowszechny Spis Rolny 2020.

 Spis rolny jest jedynym badaniem, które pozwala pozyskać kompleksowe dane na temat rolnictwa. Informacje zebrane w spisie są potrzebne, żeby ocenić stan polskiego rolnictwa i móc kształtować politykę rozwoju wsi i rolnictwa w Polsce, jak i w małych ojczyznach, jakimi są gminy.

 Użytkownicy gospodarstw rolnych są zobowiązani do przeprowadzenia samospisu internetowego z wykorzystaniem interaktywnej aplikacji znajdującej się na stronie https://spisrolny.gov.pl/.

Zwracamy się do Państwa z apelem o poświęcenie swego czasu i dokonanie spisania się przez Internet. Będzie to Państwa wkład w nasze wspólne dobro.

 W przypadku braku dostępu do Internetu można spisać się przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99 wew. 1 i wybierając opcję „Spisz się przez telefon”. Samospisu można dokonać także w siedzibie Urzędu Gminy/Miasta. Zorganizowane są w nich stanowiska spisowe. Można skorzystać również z pomocy pracowników gminy przy wypełnianiu formularza.

 Z respondentami, którzy nie spiszą się samodzielnie, skontaktuje się rachmistrz spisowy w celu przeprowadzenia wywiadu telefonicznego. W przypadku, gdy sytuacja epidemiczna na to pozwoli, od 1 października br. dane będą także zbierane przez rachmistrzów spisowych w drodze wywiadu bezpośredniego.

 Spiszmy się, jak na rolników przystało, bo liczy się rolnictwo! Pamiętajmy, że jest to nasz obywatelski obowiązek!

 

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Zgłoś
nieścisłość
b1.png
b2.png
b3.png
b4.png
baner-biblioteka.jpg
baner-kalendarz.jpg
baner-odpady.jpg
a3.jpg
baner-esesja.jpg
rcl.png
cyfrowy urząd baner.png
obywatel_slider.jpg
Mikroporady.jpg
Twoj_e-PIT_baner.png
q1.jpg
q2.jpg
q3.jpg
Stronę zrealizowano w ramach Projektu Nr LT-PL/107 „Rozwój ekoturystyki na pograniczu polsko-litewskim’ współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wdrażanego w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”.