logo.png
               
 
grafika
Historyczna Transgraniczna Gra Terenowa „Kanał Augustowski”
09-01-2023 Anna Jadeszko
Powrót
Drukuj
PDF
Zgłoś
nieścisłość

W ramach projektu nr PBU3/1045/20 pn. „Zintegrowany system promocji strefy Kanału Augustowskiego jako unikalnego transgranicznego produktu turystycznego” została wykonana i uruchomiona gra terenowa (QUEST) dotycząca Kanału Augustowskiego.

https://www.quest-plaska.pl/

Trasa quest’u prowadzi uczestników wzdłuż Kanału Augustowskiego po polskiej i białoruskiej stronie. Podczas gry uczestnicy będą odnajdować punkty kontrolne umiejscowione wzdłuż Kanału Augustowskiego (miejsca o szczególnej wartości historycznej oraz turystycznej). Przy punktach czekają pytania i specjalne zadania dotyczące historii obszaru. W grę będzie można zagrać wirtualnie poprzez zalogowanie się na stronę internetową, używając aplikacji on-line (dedykowana strona internetowa), bądź na żywo w terenie za pomocą naklejek z kodami QR.

Główny temat quest’u dotyczy historii Kanału Augustowskiego (cel i historia jego budowy, rozwiązania technologiczne, osoby i ciekawostki związane z Kanałem, jak również atrakcje turystyczne okolicy). Uczestnicy gry będą podążać wzdłuż Kanału Augustowskiego (pieszo, rowerami, kajakami), kierując się informacjami zawartymi w podpowiedziach i opisach zawartych na interaktywnej stronie internetowej. Gracz będzie wykonywał zadania opisane w aplikacji poznawał otoczenie i szukał odpowiedzi na postawione pytania o danym miejscu przy Kanale Augustowskim. Aby otrzymać możliwość dojścia do kolejnych przystanków/punktów kontrolnych uczestnicy muszą rozwiązać zagadki ściśle związane z danym miejscem. Po rozwiązaniu zagadki, gracz dostanie kolejne wskazówki, jak dojść do następnego miejsca. Na końcu trasy każdy z uczestników otrzyma nagrodę.

Punkty kontrolne ulokowane są w wybranych miejscach turystycznych, ważnych dla danego regionu. W terenie wybrane miejsca są oznaczone odpowiednim kodem QR, gdzie po sczytaniu kodu uczestnik gry zostanie przeniesiony na stronę internetową gry. Podczas gry uczestnicy wykonają określone zadania, by dowiedzieć się więcej o historycznym dziedzictwie wybranego miejsca (odpowiadając na określone pytania). Wszystkie informacje niezbędne do odpowiedzi na pytania i wykonanie zadań będą dostępne w aplikacji (stronie internetowej). Po poprawnej odpowiedzi na pytanie, można kontynuować grę.  Trasa gry wynosi około 20 km.

W grę można grać za pomocą własnych urządzeń mobilnych (po zalogowaniu się on-line na smartfonach, tabletach, laptopach, komputerach stacjonarnych z dostępem do Internetu) oraz w terenie i jest dostępna w trzech wersjach językowych: PL, RU, EN.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Zgłoś
nieścisłość
pl_portal.jpg
baner-artvector.jpg
baner-canalcluster.jpg
baner-intcanalpromo.jpg
baner-polskiład.png
baner-czystepowietrze.png
baner-poryby.png
baner-katalogimprez.gif
b1.png
b2.png
b3.png
b4.png
baner-biblioteka.jpg
baner-kalendarz.jpg
baner-odpady.jpg
a3.jpg
baner-esesja.jpg
rcl.png
cyfrowy urząd baner.png
obywatel_slider.jpg
Mikroporady.jpg
Twoj_e-PIT_baner.png
q1.jpg
q2.jpg
q3.jpg
Stronę zrealizowano w ramach Projektu Nr LT-PL/107 „Rozwój ekoturystyki na pograniczu polsko-litewskim’ współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wdrażanego w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”.