logo.png
               
 
Obowiązek zgłaszania uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie Gminy Płask
17-03-2022 Jacek Nasewicz
Powrót
Drukuj
PDF
Zgłoś
nieścisłość

Apelujemy do wszystkich osób przybywających z Ukrainy po 24 lutego br. Do Gminy Płaska jako uchodźca oraz do osób, które je przyjęły do swoich domów, kwater by jak najszybciej dostarczyć do Urzędu Gminy wypełnioną tabelkę (najlepiej alfabetem łacińskim, zgodnie z zapisem imion i nazwisk w paszporcie).

Pomagamy Ukrainie

Zgłoszenie osób z Ukrainy, które przybyły do nas jako uchodźcy pozwoli Gminie uporządkować wiedzę na temat ilości osób przebywających na naszym terenie i miejscach ich pobytu. W sytuacji braku informacji o tych osobach Gmina nie będzie mogła zwrócić kosztów związanych z bieżącym ich utrzymaniem, a także udzielić im niezbędnej pomocy medycznej, psychologicznej czy edukacyjnej (realizacja obowiązku szkolnego czy opieki przedszkolnej dzieci).

Bardzo prosimy o poważne potraktowanie naszej prośby.

Pozostałych informacji na temat pomocy dla obywateli Ukrainy można uzyskać pod numerem telefonu: 87 643 90 60 (w godzinach pracy Urzędu Gminy).

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Zgłoś
nieścisłość
baner-artvector.jpg
baner-canalcluster.jpg
baner-intcanalpromo.jpg
baner-polskiład.png
b1.png
b2.png
b3.png
b4.png
baner-biblioteka.jpg
baner-kalendarz.jpg
baner-odpady.jpg
a3.jpg
baner-esesja.jpg
rcl.png
cyfrowy urząd baner.png
obywatel_slider.jpg
Mikroporady.jpg
Twoj_e-PIT_baner.png
q1.jpg
q2.jpg
q3.jpg
Stronę zrealizowano w ramach Projektu Nr LT-PL/107 „Rozwój ekoturystyki na pograniczu polsko-litewskim’ współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wdrażanego w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”.