logo.png
               
 
grafika
Młodzieżowe Podlaskie Lokalnie: Do 6000 zł na wsparcie samorządów!
12-09-2023 Anna Jadeszko
Powrót
Drukuj
PDF
Zgłoś
nieścisłość

Jesteś studentem lub uczniem szkoły ponadpodstawowej? Lubisz aktywizm i udzielasz się społecznie? Może działasz w samorządzie studenckim lub w młodzieżowej radzie? Nie musisz się martwić o środki finansowe na realizację swoich inicjatyw! Mamy świetną wiadomość, ponieważ od 8 wrześniatrwa nabór wniosków w ramach programu Młodzieżowe Podlaskie Lokalnie.

 Głównym celem Programu jest zwiększenie zaangażowania młodzieży i młodzieżowych organizacji w życie publiczne przez wsparcie inicjatyw młodzieżowych, wzrost ich znaczenia w życiu publicznym oraz wzmocnienie instytucjonalne.

 W ramach projektu realizowane są dwie ścieżki konkursowe w których można ubiegać się o środki:

  • W ramach konkursu na tworzenie i aktywizację rad młodzieżowych można ubiegać się o dotację w wysokości do 6000 zł. Pula środków na zrealizowanie wszystkich projektów wynosi 39 743 zł.
  • W ramach konkursu na aktywizację samorządów uczniowskich i studenckich oraz organizacji akademickich można ubiegać się o dotację w wysokości do 4000 zł. Pula środków na zrealizowanie wszystkich projektów wynosi 40 140 zł.

O środki mogą ubiegać się członkowie organizacji młodzieżowej (w wieku od 15 do 29 lat), tj.:

  • młodzieżowe rady i sejmiki - w pierwszej ścieżce;
  • samorządy uczniowskie, studenckie i doktoranckie oraz uczelniane organizacje studenckie i doktoranckie - w drugiej ścieżce;

tworzący minimum 3-osobową grupę nieformalną. Aplikuje ona wraz z Patronem będącym organizacją pozarządową z województwa podlaskiego.

Wniosek należy złożyć w formie on-line przy pomocy Generatora Wniosków dostępnego na stronie https://mlodziezowe.podlaskielokalnie.pl. Nabór na oba konkursy trwa do 18 października 2023 roku do godziny 23.59.

Bądź z nami na bieżąco i obserwuj nasz profil na Facebooku https://www.facebook.com/PodlaskieLokalnieMikrogranty.

Projekt został sfinansowany ze środków Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022 - 2033.

Projekt został objęty Patronatem Honorowym Wojewody Podlaskiego oraz Marszałka Województwa Podlaskiego.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Zgłoś
nieścisłość
pl_portal.jpg
baner-artvector.jpg
baner-canalcluster.jpg
baner-intcanalpromo.jpg
baner-polskiład.png
baner-czystepowietrze.png
baner-poryby.png
baner-katalogimprez.gif
b1.png
b2.png
b3.png
b4.png
baner-biblioteka.jpg
baner-kalendarz.jpg
baner-odpady.jpg
a3.jpg
baner-esesja.jpg
rcl.png
cyfrowy urząd baner.png
obywatel_slider.jpg
Mikroporady.jpg
Twoj_e-PIT_baner.png
q1.jpg
q2.jpg
q3.jpg
Stronę zrealizowano w ramach Projektu Nr LT-PL/107 „Rozwój ekoturystyki na pograniczu polsko-litewskim’ współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wdrażanego w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”.