logo.png
               
 
grafika
Zakończono remont zabytkowego zespołu sakralnego pw. św. Marii Magdaleny w Mikaszówce
04-07-2024 Jacek Nasewicz
Powrót
Drukuj
PDF
Zgłoś
nieścisłość

Informujemy, że zakończył się proces rozliczenia dotacji celowej na realizację zadania: „Remont zabytkowego zespołu sakralnego: kościoła parafialnego i dzwonnicy pw. św. Marii Magdaleny w Mikaszówce”. Projekt ten został zrealizowany w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Kościół

Dokonano wymiany zużytego pokrycia dachowego z wióra osikowego na gont podwójny modrzewiowy na zabytkowym kościele pw. św. Marii Magdaleny oraz wykonano prace remontowe zabytkowej drewnianej dzwonnicy wolnostojącej, wchodzącej w skład zespołu sakralnego.

Kościół

Dzwonnica

Dzwon

Na realizację zadania Gmina Płaska przekazała Parafii środki w wysokości: 431 568,00 zł (w tym 422 936,64 zł z Promesy BGK oraz 8 631,36 zł z budżetu gminy).

Dotacja

Dzięki uzyskanemu wsparciu z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków udało się zachować ważny element dziedzictwa kulturowego naszej gminy. Kościół parafialny i dzwonnica pw. św. Marii Magdaleny w Mikaszówce są teraz nie tylko pięknie odrestaurowane, ale również bezpieczne i przystosowane do dalszego użytkowania.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości do odwiedzenia odnowionego zespołu sakralnego i podziwiania efektów wspólnych działań.

Kościół

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Zgłoś
nieścisłość
pl_portal.jpg
baner-artvector.jpg
baner-canalcluster.jpg
baner-intcanalpromo.jpg
baner-polskiład.png
baner-czystepowietrze.png
baner-poryby.png
baner-kgw.jpg
baner-katalogimprez.gif
b1.png
b2.png
b3.png
b4.png
baner-biblioteka.jpg
baner-kalendarz.jpg
baner-odpady.jpg
a3.jpg
baner-esesja.jpg
rcl.png
cyfrowy urząd baner.png
obywatel_slider.jpg
Mikroporady.jpg
Twoj_e-PIT_baner.png
q1.jpg
q2.jpg
q3.jpg
Stronę zrealizowano w ramach Projektu Nr LT-PL/107 „Rozwój ekoturystyki na pograniczu polsko-litewskim’ współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wdrażanego w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”.