logo.png
               
 
grafika
Załączniki
Flaga
27-08-2014 Administrator
Powrót
Drukuj
Pdf
Zgłoś
nieścisłość
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kolory w CMYK :Złoto M 15% Y 100%

Błękit C 100%

Zieleń C 100% Y 100%   

 
 
Kolory w RGB

Złoto-R-251;G-248;B-0

Błękit -R-0;G-138;B- 218

Zieleń- R-0;G-142;B-64

Flaga Gminy Płaska jest ekstrapolacją herbu – pośrodku wpisana jest żółta [złota] łódź, z krzyżem symbolizującym maszt i dużą literą M -„żagiel". Łódź dziobem skierowana jest w prawą (lewą dla patrzącego) stronę, a maszt z ”żaglem” jest zwrócony w stronę lewą ( prawą dla patrzącego), emblemat jest koloru żółtego ( złotego) i jest elementem osobistego herbu Jana Pawła II. 
            Flagę Gminy Płaska stanowi płat prostokątny o wymiarach: długość – 1 m (100 cm) i szerokość - 0,74 m (74 cm), można też wykonać flagę o 100 % większą o wymiarach 2m x 1,44 m; średnica 80 + 120 cm. 
            Flaga jest wywieszana na budynku Urzędu Gminy Płaska, w czasie obrad Rady Gminy, uroczystości gminnych i państwowych oraz podczas oficjalnych wizyt władz państwowych, wojewódzkich, może być wywieszana także na budynkach instytucji, przedsiębiorstw i organizacji społecznych w czasie uroczystości gminnych. Flagę podnosi się na budynkach lub przed budynkami stanowiącymi siedzibę urzędową organów Gminy i samorządowych jednostek organizacyjnych z okazji uroczystości oraz świąt i rocznic państwowych i gminnych, w dniach żałoby narodowej flagę gminy opuszcza się do połowy masztu. Wójt Gminy może zarządzić opuszczenie flagi w innych przypadkach, niż żałoba narodowa.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
Pdf
Zgłoś
nieścisłość
pl_portal.jpg
baner-artvector.jpg
baner-canalcluster.jpg
baner-intcanalpromo.jpg
baner-polskiład.png
baner-czystepowietrze.png
baner-poryby.png
baner-katalogimprez.gif
b1.png
b2.png
b3.png
b4.png
baner-biblioteka.jpg
baner-kalendarz.jpg
baner-odpady.jpg
a3.jpg
baner-esesja.jpg
rcl.png
cyfrowy urząd baner.png
obywatel_slider.jpg
Mikroporady.jpg
Twoj_e-PIT_baner.png
q1.jpg
q2.jpg
q3.jpg
Stronę zrealizowano w ramach Projektu Nr LT-PL/107 „Rozwój ekoturystyki na pograniczu polsko-litewskim’ współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wdrażanego w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”.