logo.png
               
 
grafika
Trasy spacerowe wokół Rudawki
27-08-2014 Administrator
Powrót
Drukuj
Pdf
Zgłoś
nieścisłość
Od 2003 roku współgospodarzem dawnej szkoły w Rudawce jest Fundacja „Harcerska Wola”. Warszawscy harcerze wyremontowali górną kondygnację budynku, tworząc tam wygodne miejsca noclegowe, zarówno dla grup, jak i turystów indywidualnych. W oparciu o tę bazę prowadzą różnorodną działalność społeczną, m.in. zgromadzili kolekcję starych sprzętów drewnianych, przygotowali wystawę zdjęć pn. „Mieszkańców Rudawki portret własny”, wyeksponowaną obecnie na parterze budynku, zebrali wiele informacji na temat historii szkoły i innych wydarzeń historycznych, związanych z Rudawką. Z myślą o turystach odwiedzających okolicę przygotowali opisy szesnastu tras spacerowych, od krótkich, kilkukilometrowych, do całodziennych, wiodących po najpiękniejszych i najciekawszych miejscach w okolicy Rudawki.
 
Dla zainteresowanych nawiązaniem kontaktu z Fundacją podajemy adres jej strony internetowej: www.rudawka.org.pl. Można również kontaktować się z Prezesem Zarządu Fundacji, dh. harcmistrzem Jarosławem Pytlakiem, e-mail: .
 
 
Jak korzystać z opisów tras spacerowych?
 
            Każdy opis zawiera ogólną charakterystykę trasy, dokładną instrukcję przejścia, z podanymi w nawiasach informacjami o odległości poszczególnych miejsc od punktu wyjścia. Dodatkowo każdy opis ilustrowany jest zdjęciami, oznaczonymi w odpowiednich miejscach odnośnikami liczbowymi.
 
            Przy okazji spacerów zachęcamy do zdobywania odznaki PTTK „Turysta-przyrodnik”. Aby ułatwić to, dla każdej trasy podane jest zestawienie punktów, które można uzyskać za jej przejście i zwiedzenie. Już kilka wycieczek wystarczy, aby wypełnić normę na brązowy stopień tej odznaki. Więcej informacji na temat wymagań i trybu jej zdobywania znajduje się na stronie www.pttk.pl
Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
Pdf
Zgłoś
nieścisłość
Strony w dziale
pl_portal.jpg
baner-artvector.jpg
baner-canalcluster.jpg
baner-intcanalpromo.jpg
baner-polskiład.png
baner-czystepowietrze.png
baner-poryby.png
baner-katalogimprez.gif
b1.png
b2.png
b3.png
b4.png
baner-biblioteka.jpg
baner-kalendarz.jpg
baner-odpady.jpg
a3.jpg
baner-esesja.jpg
rcl.png
cyfrowy urząd baner.png
obywatel_slider.jpg
Mikroporady.jpg
Twoj_e-PIT_baner.png
q1.jpg
q2.jpg
q3.jpg
Stronę zrealizowano w ramach Projektu Nr LT-PL/107 „Rozwój ekoturystyki na pograniczu polsko-litewskim’ współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wdrażanego w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”.