logo.png
               
 
grafika
FERIE ZIMOWE W PŁASKIEJ
18-02-2016 Maciej Zdancewicz
Powrót
Drukuj
Pdf
Zgłoś
nieścisłość

           Wzorem ubiegłego roku Świetlica Wiejska w Płaskiej i Gminna Biblioteka Publiczna  zaprosiły dzieci do wspólnego spędzenia pierwszego tygodnia ferii zimowych. Niestety pogoda spłatała nam figla – zimowa aura zamieniła się w puchę i przypominała bardziej jesień niż zimę.  Planowany kulig  trzeba było odwołać i zajęcia musiały odbywać się w świetlicy.             Zaczęło się od spotkania z przedstawicielami straży granicznej, którzy opowiedzieli o swojej pracy oraz pokazali sprzęt podręczny, którym posługują się na co dzień podczas służby. Następnymi gośćmi tego dnia byli strażacy z OSP w Płaskiej. Przedstawili uczestnikom ferii sprzęt strażacki używany do gaszenia pożarów i innych akcji ratowniczych oraz wyposażenie wozu bojowego. Każde dziecko mogło choć przez chwilę poczuć się strażakiem siedząc w wozie strażackim, ubierając prawdziwy hełm czy kamizelkę. Na zakończenie spotkania odbył się pokaz pierwszej pomocy i postępowania z poszkodowanym w wypadku drogowym lub innym nieszczęśliwym  zdarzeniu. Pierwsza pomoc jest niezwykle ważna dla poszkodowanych podczas nieszczęśliwych wypadków, bo niejednokrotnie może uratować życie ofiary.
           Wtorek był dniem kulinarnym. Na życzenie biorących udział w feriach przygotowano samodzielnie drugie śniadanie w postaci pizzy. Po posiłku spędzono czas  na tworzeniu prac plastycznych metodą iris folding.
            W środowe przedpołudnie dzieci spotkały się z panią Marysią na zajęciach plastycznych. Rezultatem tych zajęć były miseczki wykonane z papierowej wikliny, które z radością zabrały w prezencie dla mam i babć. Dowiedzieliśmy się ile ciekawych rzeczy można wykonać ze starych niepotrzebnych  gazet.
         Następnego dnia udaliśmy się z wizytą do Placówki Straży Granicznej w Płaskiej. Największym zainteresowaniem cieszyły się cele dla zatrzymanych oraz pojazdy, którymi poruszają się funkcjonariusze straży granicznej podczas pełnienia służby. Odbyliśmy szybką „wycieczkę„ na trzy granice państw: Polski, Litwy i Białorusi. Na koniec wizyty zrobiono zdjęcia pamiątkowe  przy replice trójstyku. Po powrocie chłopcy wykonali robota z kartonowych pudełek, a dziewczynki zrobiły domek dla lalek, który przekazały w prezencie przedszkolakom.
            Motywem przewodnim ostatniego dnia ferii były morskie przygody na Morzu Czerwonym. Po obejrzeniu filmu dzieci wykonały z masy solnej imitacje rafy koralowej.  Finałowym zakończeniem feryjnych spotkań było poszukiwanie skarbu pirata Barnaby.   Dzieci musiały wykazać się sprawnością fizyczną, umiejętnością logicznego myślenia i spostrzegawczością aby znaleźć skarb i móc go podzielić między sobą. Każde otrzymało część skarbu, którą z radością zabrało do domu.Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
Pdf
Zgłoś
nieścisłość
Strony w dziale
grafika
18-02-2016 Barbara Wasilewska
pl_portal.jpg
baner-artvector.jpg
baner-canalcluster.jpg
baner-intcanalpromo.jpg
baner-polskiład.png
baner-czystepowietrze.png
baner-poryby.png
baner-kgw.jpg
baner-katalogimprez.gif
b1.png
b2.png
b3.png
b4.png
baner-biblioteka.jpg
baner-kalendarz.jpg
baner-odpady.jpg
a3.jpg
baner-esesja.jpg
rcl.png
cyfrowy urząd baner.png
obywatel_slider.jpg
Mikroporady.jpg
Twoj_e-PIT_baner.png
q1.jpg
q2.jpg
q3.jpg
Stronę zrealizowano w ramach Projektu Nr LT-PL/107 „Rozwój ekoturystyki na pograniczu polsko-litewskim’ współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wdrażanego w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”.